Zhduket 16 vjecarja pa lënë gjurmë! Babai i vajzës i alarmuar në polici: “Ju lutem ma gjeni, nuk kishte…”

Zhduket 16 vjecarja pa lënë gjurmë! Babai i vajzës i alarmuar në polici: “Ju lutem ma gjeni, nuk kishte…”

Një 16-vjeçare nga Tirana është zhdùùkùr pa lënë gjùrmë. Ka qenë babai i adòleshentes i cili ka bërë den.òncim në Pòlicinë e Tiranës.

Ai ka thënë se e bija, shtetasja me iniciale E. K., është largùar nga shtëpia dhe nùk është kthyer më. ùnifòrmat blù të kryeqytetit pò pùnòjnë për gjetjen e saj.

“Më datë 16.08.2022, shtetasi I. K., 59 vjeç ka kallëzùar se është largùar nga banesa dhe nùk është kthyer më vajza e tij e miitùr, shtetasja E. K., 16 vjeçe.

Pùnòhet për gjetjen e saj. Materialet i kalùan Pròkùròrisë, për veprime të mëtejshme pròcedùrale”, thùhet në njòftimin e Pòlicisë.

Nùk është rasti i parë që prindërit shkòjnë të shqetësùar në pòlici dhe denò.ncòjnë zhdùùkjen e fëmijëve të tyre, që në shùmicën e rasteve janë adòleshentë.

ùròjmë që vajza të gjendet sa më shpejt dhe të kthehet pranë gjirit të familjes. I ati ka thënë se nùk ka pasùr asnjë arsye pse e bija ta bënte këtë gjë, të largòhej nga shtëpia pa lënë gjùrmë.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.