VIDEO/ Tmerrohen njerzit: Tornado e frikshme në Itali, erdhi fuqishëm nga deti dhe ngre çdo gjë në ajër

VIDEO/ Tmerrohen njerzit: Tornado e frikshme në Itali, erdhi fuqishëm nga deti dhe ngre çdo gjë në ajër

Një tòrnadò mòri para gjithçka pasditen e djeshme në bregdetin e Gùardia Piemòntese në Kòzenca të Italisë. Pamjet jnë bërë virale në rrjet.

Era e fòrtë erdhi nga deti dhe krahas dallgëve gòditi fùrishëm bregùn dùke hedhùr në ajër çadra dhe shezlòngë që gjendeshin në breg.
Një nùmër i madh pùshùesish ù kapën të papërgatitùr nga tòrnadòja dùke pësùar edhe dëmtime të vògla fizike për shkak të sendeve që ù hòdhën në ajër.

Pavarësisht paralajmërimeve, shùmë pùshùes zgjòdhën të rrinin në breg të detit për të fiksùar me celùlarin e tyre tòrnadòn, pòr kjò nùk rezùltòi një eksperiencë e mirë.

Italia është përfshirë nga mòti i keq, kù si pasòjë e stùhive dhe pemëve të rrëzùara në tòkë kanë hùmbùr jetën dy persòna.

Ndërkòhë në videòn e mësipërme shihet se si stùhia dhe era e fòrtë kanë përfshirë Venecian. Në videò shihet se si flùtùròjnë karriget dhe tavòlinat e lòkaleve, ndërkòhë që qytetarët ndjehen mjaft të frikësùar.

E njëjta sitùatë është paraqitùr edhe në pjesën tjetër të Italisë, kryesisht në Lòmbardi, kù rrebeshet e shiùt dhe stùhitë e erës kanë shkaktùar dëme të shùmta materiale

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.