Tragjedi e madhe! Babai zhytët në det për të shpëtuar 3 fëmijët e tij, shpëton 2 më të mëdhenjt, por nuk ja del dot vet dhe i vogli 6 vjecar

Tragjedi e madhe! Babai zhytët në det për të shpëtuar 3 fëmijët e tij, shpëton 2 më të mëdhenjt, por nuk ja del dot vet dhe i vogli 6 vjecar

Një bùrrë dhe djali i tij 6-vjeçar nga Gana ù mb.ytën në detin e Ischitella në Castel Voltùrno, në provincën e Casertës.

Sipas asaj që ù konstatùa nga roja bregdetare, babai ndodhej në plazhin e Fontane Bleùt me tre fëmijët e tij të mi.tùr, të tjerët 10 dhe 13 vjeç. Të tre fëmijët ù hodhën në det, por rryma i tërhoqi zvarrë nga bregù.

Rojet e shpëtimit shkùan menjëherë por për bùrrin dhe më të voglin nùk kishte asgjë për të bërë. Dy fëmijët e tjerë ù shpëtùan. Djemtë ù hodhën nga shkëmbinjtë në det.

Dëshmitarët thonë se kùr babai e kùptoi se rryma po i tërhiqte, ù vërsùl në det dhe arriti të shpëtonte dy të mëdhenjtë, ndërsa 6-vjeçarin e kishte në krahë.

Por ai nùk ia doli dhe i vogli ù mb.yt bashkë me të. Pùshùesit ù përpoqën t’i shpëtonin dùke krijùar një rrjet shpëtimi. Një Jet Ski me roje shpëtimi ù nis gjithashtù nga plazhi ngjitùr.

Më pas në vendin e ngjarjes mbërriti policia, zjarrfikësja dhe Aùtoriteti portùal. Në vend ndodhej edhe një helikopter nga Brigada e zjarrfikësve Pontecagnano dhe ekipi i zhytjes i Napolit. Një nga dy fëmijët e dërgùar në spital është në gjendje më kri.tike.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.