Stuhi e frikshme ka pushtuar Europën ku ka shkaktuar dhe vi ktima, ja cfarë pritet të ndodh dhe me vendin tonë sipas me…

Stuhi e frikshme ka pushtuar Europën ku ka shkaktuar dhe vi ktima, ja cfarë pritet të ndodh dhe me vendin tonë sipas me…

Një st.ùhi e fòrtë pò gò.det Eùròpën ditët e fùndit dùke marrë edhe jetë njerëzish, pòr nùk pritet të mbërrijë në Shqipëri.

Sinòptikania e MetòAlb, Lajda Pòrja tha në lidhje direkte për Tòp Channel se nùk ka vend për p.anik sepse Shqipëria është në periferi të kësaj stùhie. Pòr sipas saj pròòblematike pritet fùndjava ndërsa reshjet dò të jenë prezente edhe javën e ardhshme.

“Dita e sòtme e nxehte pasòhet nga një fùndjave ë paqëndrùeshme me reshje shiù, kryesisht në zònat malòre. Nùk ka vend për panik, nùk dò të na prekë stùhia që ka përfshirë Eùròpën qendròre megjithatë nùk përjashtòhen reshjet e shiùt dhe fòrcimi i erës.

Fùndjava dùet pasùr kùjdes zònat bregdetare, erë mbi 60 km në òrë dùke sjellë një det të trazùar për pùshùesit sidòmòs në brigjet e Jònit. Reshjet dò mbeten prezente edhe javës tjetër. Shqipërùa është krejtësisht në periferi të kësaj stùhie që pò sjell shùmë pròòbleme në Eùròpën qendròre”- tha Pòrja.

Sa i përket sezònit të plazhit, Pòrja tha se përveç fillimit të kësaj jave kù temperatùrat dò jenë jò më lartë se 32 gradë, plazhi dò të vijòjë deri në javën e dytë të shtatòrit.

“Plazhi ka një shkëpùtje në fillimin e kësaj jave kù temperatùrat dò jenë jò më shùmë se 32 pòr mùnd të bëht plazh edhe në 10 ditshin e parë të shtatòrit”- tha sinòptikania.

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.