Shoferja e kishte mendjen në telefon, a.ksidentoi 4 persona, raportohet se 60 vjecari ndërroi jetë në spital dhe 27 vjecarja ndodhet në gjendje të rëndë

Shoferja e kishte mendjen në telefon, a.ksidentoi 4 persona, raportohet se 60 vjecari ndërroi jetë në spital dhe 27 vjecarja ndodhet në gjendje të rëndë

Begzan Hysa persòni që ù a ksidentùa një natë më parë te “Kòdra e Diellit” ka ndërrùar fat ke qsisht jetë në spital, pak minùta më parë.

Hysa 60-vjeç, ka hùmbùr jetën te T raùma pasi nùk ù ka mbijetùar dòt plafgëve të marra, në a ksidentin e shkaktùar nga 29-vjeçarja mbrëmjen e 15 gùshtit 2022, në në afërsi të zònës së njòhùr si “Kòdra Diellit” në Tiranë.

Mësòhet se 29-vjeçarja Elinta Garò ka hùmbùr kòntròllin e mjetit dùke pë rplasùr 4 persòna, mes të cilëve dhe një fëmijë.

Dyshòhet se 29-vjeçarja si pasòjë e përdòrimit të telefònit në timòn ka hùmbùr kòntròllin e mjetit, dùke përplasùr fillimisht 27- vjeçaren e identifikùar si Alkùna Telhaj, e cila ndòdhet në spitalin e Traùmës në rr ezik për jetën.

Në spital si i a ksidentùar është paraqitùr dhe një fëmijë me inicialet R.M. i cili ndòdhet jashtë rre zikùt për jetën.

Shòferja e mjetit ndòdhet në ambjentet e pòlicisë dhe pritet që ditën e sòtme t’i kòmùnikòhet edhe a.kùza, e cila pritet t’i vendòsen pr.angat.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.