Plan për të na sul.muar? Zbardhet dëshmia e 2 rusëve dhe ukrainasit, ja cfare qellimi kishin

Plan për të na sul.muar? Zbardhet dëshmia e 2 rusëve dhe ukrainasit, ja cfare qellimi kishin

Zbardhet dëshmia e dy rùsëve dhe ùkrainasit që tentùan të hyjnë në bazën ùshtarake në Gramsh.

Ata i kanë thënë pòlicisë se ishin fòtògrafë dhe kishin blògerat e tyre kù reklamònin kryesisht fòtò dhe videò të ish bazave ùshtarake të Bashkimit Sòvjetik.

Ata kanë thënë se fòtògrafònin kryesisht territòre ùshtarake që janë të braktisùra dhe nùk përdòreshin më nga shteti.

Gjithashtù kanë tregùar se kanë fòtògrafùar bùnkerë dhe tùnelë të nëndheshëm, si dhe vende të ùnizës, territòre të braktisùra.

Pòlicia e Gramshit infòrmòi se grùpi hetimòr, nën drejtimin e Pròkùròrisë së Rrethit Gjyqësòr Elbasan, vijòn pùnën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe dòkùmentimin ligjòr të saj dhe se për këtë ngjarja janë angazhùar Departamenti i Pòlicisë Kriminale dhe Drejtòria e Antiterròrit në Pòlicinë e Shtetit dhe pò kòòrdinòhen veprimet me Shtabin e Përgjithshëm të Fòrcave të Armatòsùra.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.