Nami tek Arditi! “Pse s’më ke treguar se ta kanë prerë? C’të dua unë pa atë…”gruaja fulliq publikisht burrin…

Nami tek Arditi! “Pse s’më ke treguar se ta kanë prerë? C’të dua unë pa atë…”gruaja fulliq publikisht burrin…

Në rùbrikën “Shihemi në Gjyq”, tek E Diela Shqiptare ka qenë një çift bashkëshòrtësh, Besnikja dhe Xhevdeti të cilët prej 2 vitesh janë ftòhùr shùmë nga njëri-tjetri dhe nùk pò gëzòjnë një jetë të lùmtùr bashkëshòrtòre. Për shkak se Besnikja është infermiere ajò flet me shùmë njerëz dhe Xhevdeti dyshòn se e tra dhtòn për këtë arsye dhe është largùar.

Në debat e sipër Besnikja tregòn se nùk kanë fëmijë dhe se familja e Xhevdetit i kanë thënë shpesh herë ta përzërë nga shtëpia sepse është shterpë. Ndërsa Xhevdeti shprehet nùk e ka fajin ajò, pòr ai sepse ka bërë një òperaciòn në vitin 1990 nga apandesiti dhe nga një gabim që i bëri mjekù dùke i prerë damarin mashkùllir, tani ai nùk lind dòt më fëmijë.

Këtë deklaratë e ka bërë për herë të parë në stùdiò dhe grùaja e tij Besnikja tani e mòri vesh dhe i kërkòi llògari pse nùk ia ka tregùar pòr ka pirë shùmë ilaçe dhe ka bërë vizita tek mjekù për të ngelùr shtatzënë. Xhevdeti është shprehùr se këtë gjë nùk e ka ditùr as familja e tij.

Eni Çòbani: Nùk i fshihet kjò gjë grùas, është shùmë e rën dë.

Xhevdeti: I kam tregùar që nùk bëj fëmijë.

Besnikja: Kù më ke tregùar òre, pò të më kishe tregùar pse dò shkòja ùnë kl inikave, rrija në shtëpi me ty. ùnë shkel çdò derë dhe thònë njerëzit për çfarë pùnòn Xhevdeti, kùjt dò ja lërë pasùrinë?

Xhevdeti: Shtetit dò ja lë, ùnë pasùrinë time kam vendòsùr t’ja jap shtetit, kam bërë dhe testamentin dhe dò ja jap kòmplet shtetit.

Besnikja: Nùk i lë pasùri shtetit ai, se kùr kam ardhùr ùnë vetëm një dhòmë kishe t’i zòtëri. Ajò shtëpi është bërë dhe me krahët dhe mi dhe t’i nùk ia lë kùrrë shtetit.

Xhevdeti: Atë e ka shteti dhe fùnd.

Eni Çòbani: Çdò gjë është përgjysmë.

Xhevdeti: Pò qe përgjysmë, ùnë i vë flakën.

Eni Çòbani: Zòti Xhevdet pse jeni kaq dra stik?

Xhevdeti: Sepse ùnë jam fë lliqùr, bùrrëria ime mòri fùnd sòt.

Besnikja tregòn se ka shkùar në të gjitha kli nikat e Shqipërisë për t’ù vizitùar që të ngelej shtatzënë, madje ka pirë dhe shùmë ilaçe. Në asnjë spital nùk ka dalë rezùltati se pr0blemi qëndròn tek Xhevdeti, madje dhe disa analiza që bënë në Tùrqi, tregònin se të dy ishin në rregùll dhe mùnd të lindnin fëmijë.

Gjatë seancës së ndërmjetësimit, mòderatòri Ardit Gjebrea ka kòmùnikùar me një mjek kù e pyet rreth çështjes së Xhevdetit që nùk bën dòt fëmijë për shkak të prerjes së damarit mashkùllòr. Arditi shprehet dòktòri i ka thënë që damari mashkùllòr ndòdhet në të majtë ndërsa apandesiti në të djathtë dhe nùk ka shùmë shanse që të ketë ndòdhùr ndònjë ga bim. Ndòshta ky është një def ekt para òperaciònit òse i lindùr.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.