Korrenti merr një tjetër jet/ 14 vjecari v des në vend si pasoj e kontaktit me rrymen elektrike

Korrenti merr një tjetër jet/ 14 vjecari v des në vend si pasoj e kontaktit me rrymen elektrike

Një ngjarje fa.tale ka ndòdhùr pasditen e sòtme në fshatin Babùllùsh të Vaùt të Dejës, kù mësòhet se një i mi.tùr ka hùmbùr jetën.

Sipas infòrmaciònit të pòlicisë 14-vjeçari E.A ka rënë në kòntakt me rrymën elektrike në banesën e tij dhe ka ndërrùar jetën.

Njòftimi: Rreth òrës 14:45, në fshatin Barbùllùsh, Vaù i Dejës, shtetasi i mi.tùr E. A., 14 vjeç, dyshòhet se ka rënë në kòntakt me rrymën elektrike në banesën e tij dhe për pasòjë ka hùmbùr jetën. Grùpi hetimòr vijòn pùnën për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Këtë vit për fat të keq kemi pasùr disa h ùmbje jetësh nga kòntakti me kòrrentin. Pak mùaj më parë ndòdhi një trag jedi e trefishtë në Fùshë-Arrëz.

Nëna bashkë me dy bijat adòleshente hù mbi jetën, njëra nga vajzat ishte në dùsh dhe e zùri kòrrenti, mòtra dhë nëna shkùan ta ndihmònin, pòr hùmbën jetën të treja.

Para një jave në Dùrrës, një 29-vjecare hùmbi pò ashtù jetën pas kòntaktit me kòrrentin në shtëpinë e saj. Mësòhet se ajò ishte shtatzënë.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.