Historia shookuese e 22 vjecares: “Babai më përd hunonte dhe më kërce nonte, nënën e përdorte për të fituar para, doja t’i jepja fund jetës…”

Historia shookuese e 22 vjecares: “Babai më përd hunonte dhe më kërce nonte, nënën e përdorte për të fituar para, doja t’i jepja fund jetës…”

Aktòrja tùrke Melissa Dòngel ù përdhùùnùa nga babai i saj kùr ishte adòleshente dhe ajò ka zbùlùar pùblikisht detajet e abùùzimit të tmeerrshëm.

Melissa Dòngel është 22 vjeçe dhe tashmë është një nga aktòret më të njòhùra tùrke.

Ajò është një nga yjet kryesòre të serialit hit tùrk “Smell òf Lòve”, emri òrigjinal i të cilit është “Tròkitni në derën time”, si dhe ka lùajtùr në telenòvelën “Elif”, e cila dikùr ishte e njòhùr edhe në Serbi. . Megjithatë, pas bùzëqeshjes së kësaj aktòreje të talentùar dhe të adhùrùar fshihet një històri e tmeerrshme dhe zemërth yese.

Melissa fòli vitin e kalùar për abùùzimin e tmeerrshëm që pësòòi nga babai i saj. Kùr ajò ishte 15 vjeç, ai e përdhùùnòi dhe pas sùImit ajò iù drejtùa nënës së saj për ndihmë.

Ajò nùk e besònte, përkùndrazi. Ajò i kërkòi Melisës që të mòs thòshte asnjë fjalë tjetër për këtë apò t’ia përmendte askùjt. Për shkak të abùùzimit s…ùal të babait të saj, aktòrja dò të shkòjë sòt në terapi për të përballùar disi tr aùmën që ka përjetùar.

Në një mòment ajò vendòsi të bënte pùblike atë që pò kalònte sepse dònte të mbrònte mòtrën e saj të vògël. Kùr ajò fòli, babai i saj ishte në bùùrg, ndërsa nëna e saj ishte zhvendòsùr në Rùsi dhe e kishte dërgùar vajzën e saj të vògël Melissa në Stambòll. Aktòrja ù tmeerrùa që babai i saj kërkòi kùjdestarinë e mòtrës së saj më të vògël, gjë që ajò e kùndërshtòòi me të drejtë.

Melisa dikùr deklaròi se ishte ngòpùr me shk atërrimin psikòòlògjik që iù nënshtrùa vazhdimisht në gjjykatë. “Nùk mùnd ta rijetòj fëmijërinë time”, tha ajò.
Babai i saj pretendòi se ajò bëri akùùza të rreme ndaj tij sepse ai nùk e lejònte atë të ndiqte aktrimin.

“Nùk dòja që ajò të largòhej. Pati ndryshime në sjelljen e saj përpara se të nënshkrùante me agjencinë e filmit. Nùk mùnd ta kùptòj pse ajò më fajësòi mùa. ùnë jam një baba që e dùa vajzën time”, tha ai. media tùrke.

Melisa tha se e kishte marrë vesh se çfarë pò ndòdhte me nënën e saj dhe se nùk e besòn.

Ajò shpjegòi se si ishte një bùrim parash për babain e saj.

“Kam pùnùar vazhdimisht që të mòs jem në shtëpi”. Nùk kam pasùr fëmijëri. ù tregòva miqve të mi për abùùzimin ndaj të cilit isha ekspòzùar, jò vetëm nënës sime. “ùnë ù ek spòzòva ndaj abùziimit tim të parë s…ùal në shkòllë të mesme”, tha Dòngel.
Ajò tha se nùk mùnd të tregònte se çfarë pò ndòdhte më parë.

“Nùk mùnd ta them sepse babai më kërccënònte vazhdimisht se dò t’i jepte fùnd karrierës sime të aktrimit dhe se nùk dò të më linte të shkòja në shkòllë. Madje ù përpòqa të vriiisja veten. Nùk mbaj mend sa herë jam shtrùar në spital. Më pas ù pendòva dhe pyeta: ‘Pse pò ia bëj vetes këtë?’ Pòr nùk mùnda ta mbaja veten”, tha aktòrja.

Pasi Melissa bëri pùblikisht rrëfimin e saj të dhiimbshëm, ajò ù mbështet nga shùmë persònazhe të njòhùr, mes të cilëve edhe bashkëpùnëtòrët e saj nga seriali “Tròkitni në derën time” që e bënë të famshme.

Nga rrùga, Dòngel lindi në 18 shtatòr 1999 në Stambòll në një familje tùrkò-rùse. Aty ù diplòmùa në akademinë e arteve, ndërsa si adòleshente e fillòi karrierën në serialin “Elif”.

Ata parashikòjnë një karrierë të ndritùr aktòri për të, dhe për shkak të gjithçkaje që ka kalùar, ajò është një nga më të zëshmet kùr bëhet fjalë për ligje më të rrepta për përdhùùùnùesit

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.