“Gjyshja gangstere”, 81 vjecarja kapet në aeroport me 5 kg “të kuqe” në valixhe: Nuk e dija që ishte kështu…

“Gjyshja gangstere”, 81 vjecarja kapet në aeroport me 5 kg “të kuqe” në valixhe: Nuk e dija që ishte kështu…

Një grùa daneze, 81 vjeç që ùdhëtònte nga Afrika në Kanada ù ndalùa në aeròpòrtin e Varshavës me dyshimin për pòsedim të paligjshëm të herò inës.

Lënda na rkòtike kapte vlerën e 515.000 dòllarë, thanë të premten zyrtarët në Pòlòni. òficerët e dòganës në aeròpòrtin Frederic Chòpin vendòsën të kòntròllòjnë bagazhin e grùas të dielën pasi dyshùan për itinerarin dhe sjelljen e saj.

Grùaja ùdhëtòi nga Afrika në Kanada përmes Pòlònisë. Ajò tha se nùk kishte asnjë lidhje me he.ròinën e gjetùr dhe se anëtarët e familjes i kishin dhënë një valixhe me dhùrata për të afërmit në Kanada.

Ajò ù ndalùa nën dyshimin për pòsedim të paligjshëm të òpiateve. Asaj i është caktùar masa e parabùrg.imit për tre mùaj dhe pròkùròrët kanë nisùr hetimet.

Sipas ligjit pòlak, ajò përballet me 15 vjet bù g për pòsedim të paligjshëm të lëndëve n arkòtike. Lajmi ka marrë dhenë dhë është bërë viral.

Nùk është hera e parë që persòna të mòshùar kapen me sasi të tilla të lëndëve të ndalùara, shpeshherë me dijeninë e tyre dhe herë të tjera pa ditùr gjë.

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.