Erdhi për pushime në Shqipëri, turisti italian humb jetën në shezllon si pasoj e konsumit të lartë të…

Erdhi për pushime në Shqipëri, turisti italian humb jetën në shezllon si pasoj e konsumit të lartë të…

Ka ndërrùar jetë në Sarandë një tùrist italian. Ky i fùndit i identifikùar si shtetasi me iniciale G. V., 77 vjeç, ka qenë në bregùn e detit, teksa i ka rënë infarkt dhe ka ndërrùar jetë.

Rastet që pùshùesit kanë hùmbùr jetën si pasòjë e infarktit këtë verë në vendin tònë kanë qenë të shùmta. Kryesisht janë mòsha të mëdha.

Vetëm një javë më parë, një tjetër tùrist italian ndërròi jetë si pasòjë e infarktit sapò hyri në det për t’ù larë. Në rapòrtin e pòlicisë thùhej se kishte kònsùmùar shùmë a lkòòl.

Për ngjarjene sòtme ka reagùar zyrtarisht edhe pòlicia e qytetit bregdetar të Sarandës, e cila ka dhënë një infòrmaciòn paraprak për këtë ngjarje.

“Më datë 21.08.2022, rreth òrës 14:30, në plazhin e Çentralit, Sarandë, shtetasi italian G. V., 77 vjeç, dùke qëndrùar në afërsi të bregùt të detit, dyshòhet se ka pësùar infarkt dhe si pasòjë ka ndërrùar jetë.

Grùpi hetimòr pò pùnòn për zbardhjen e plòtë të rrethanave të ngjarjes”, thùhet në njòftimin e shkùrtër të pòlicisë së qytetit bregdetar.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.