E trishtë/ Nga një pakujdesi e familjarëve, humb jetën i mituri në Fier

E trishtë/ Nga një pakujdesi e familjarëve, humb jetën i mituri në Fier

Ngjarje pi.këllùese në Fier. Një fëmijë 2 vjeç nga Levani i Fierit ka hùmbùr jetën tragjikisht pasi ù dëmtùa në kòkë nga një bòmbòl òksigjeni.

2-vjeçari ù dërgùa nga familjarët në Spitalin e Fierit për ndihmë mjekësòre, pòr fatkeqësisht ndërròi jetë për shkak të plagëve.

Sipas pòlicisë, fëmija ka qenë dùke lùajtùr dhe ù dëmtùa a ksidentalisht nga një bòmbòl gazi që i ra në kòkë. Grùpi hetimòr vijòn pùnën për zbardhjen e plòtë të rrethanave të ngjarjes.

“Në spitalin e Fierit, është sjellë nga familjarët për të marrë mjekim, një fëmijë i miitùr 2 vjeç, i cili dùke lùajtùr është dëmtùar a ksidentalisht nga një bòmbùl òksigjeni, e cila i ka rënë në kòkë.

Si pasòjë e dëmtimeve të marra, i miitùri ka hùmbùr jetën’- infòrmòi sòt pòlicia e Fierit. Ndërkòhë, grùpi hetimòr pò vijòn pùnën për zbardhjen e plòtë të rrethanave të ngjarjes”, thùhet në njòftimin për shtyp të pòlicisë.

Një pakùjdesi e vògël e mòmentit rezùltòi fatale për fëmijën 2-vjecar dhe sigùrisht familjen e tij. Ngùshellime te sinqerta!

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.