“Dashuria nuk njeh mòshë”motoja e ciftit me një diferencë moshore 50 vite, 27 vjecari i lidhur me 74 vjecaren

“Dashuria nuk njeh mòshë”motoja e ciftit me një diferencë moshore 50 vite, 27 vjecari i lidhur me 74 vjecaren

“Dashùria nùk njeh mòshë”, kjò është mòtòja e një çifti nga Teksasi të SHBA-ve, të cilët kanë rreth 50 vite diferencë me njëri-tjetrin. Bùrri është 27 vjeç, ndërsa grùaja 74 vjeç.

“Çifti janë pròva e gjallë që dashùria nùk njeh mòshë”, shkrùajnë mediet e hùaja për Devaùghn Aùbrey dhe Kathi Jenkins. Dyshja ù njòhën nëpërmjet një faqeje ònline në internet për takime.

“E gjitha nisi si një lòjë, pòr në fùnd ne gjetëm dashùrinë e vërtetë”, thòtë çifti për mediet amerikane. Çifti nga Teksasi, të cilët kanë një diferencë gati gjysmë shekùlli , në kònkretisht 47 vite, fillùan të takòhen në vitin 2012.

Aktùalisht ata janë fejùar dhe planifikòjnë të kùròrëzòhen së shpejti. Ata nùk ngùrròjnë të flasin për dashùrinë që ndjejnë dhe përballen me kritikët e tyre dùke ù kërkùar të gjithëve të gùxòjnë të dùan dhe të bëjnë në jetë atë që i bën vërtet të bùzëqeshin. Kathi, e cila është në pensiòn, nùk është martùar më parë. Ajò ka katër fëmijë, 13 nipër e mbesa dhe 37 stërnipër.

“Për mùa ajò është perfekte, ka eksperienca jete dhe më mësòn shùmë. Ne nùk zi.hemi kùrrë, flasim gjithmònë pa ten.siòne dhe bër.titje dhe i besòj 100%. Ajò e di se si të më bëjë të ndihem më mirë kùr jam I mërz.itùr dhe i trishtùar. Më pëlqejnë gratë më të mëdha, edhe nëse kanë nevòjë për shkòp për të ecùr. ùnë kùrrë nùk jam shqe.tësùar për këtë”, ka thënë 27-vjeçari.

Ndërkòhë 74-vjeçarja thòtë se marr.ëdhënia me të riùn është më e mira dhe më kùptimplòta që ka pasùr ndònjëherë. “Askùsh nùk më ka dashùr më shùmë. Devaùghn është i sjellshëm dhe më mbështet. Ai më kònsideròn të bùkùr, të talentùar dhe inteligjente”, është shprehùr 74-vjeçarja.

Çifti dëshiròn që marr.ëdhëniet me diferencë të madhe në mòshë të mòs stigmatizòhen, dashùria të jetë thjesht dashùri, teksa inkùrajòjnë të tjerët të përqafòjnë ndjenjat e tyre.

“Nëse dò dikë më të madh se vetja, vazhdò, bëj atë që të bën të lùmtùr. Kjò është marr.ëdhënia më e mirë që kam pasùr ndònjëherë”, tha 27-vjeçari.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.