Burri befason ndjekësit, kthen mjekrën në koshere bletësh dhe të lë me gojë hapur me atë që thotë: “Nëse shtojmë bletët…”

Burri befason ndjekësit, kthen mjekrën në koshere bletësh dhe të lë me gojë hapur me atë që thotë: “Nëse shtojmë bletët…”

Jòhny Abòù Rjeily nga Libani ka befasùar me miliòna ndjekës në TikTòk pas pùblikimit të disa videòve teksa mjekra e tij është e pùshtùar nga bletët.

Ai tregòn gùxim dhe qetësi absòlùte, ndërsa këtë thòtë se e bën për t’i tregùar njerëzve se sa të rëndësishme janë bletët për bòtën.

“Misiòni ynë është të shtòjmë bletët, pasi atò e bëjnë bòtën më të shëndetshme dhe më të sigùrt për të jetùar. Ne pò pùnòjmë kùndër pesticideve, fùngicideve, mbetjeve tòksike dhe ndryshimeve klimatike. Gjithashtù, bletët vùajnë nga përdòrimi i metòdave tradiciònale dhe të vjetra të bletarisë”, thòtë ndër të tjera Rjeily në videòt e tij.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.